Од серијата успешни доенечки приказни – мајка со многу трпение и...

Кога една мајка сака да дои и нејзиното бебе сака да цица, а постои одложен почеток на лактогеназа два или фазата на започнување на...

Да ги заштитиме најмалите од настинки

0
Вообичаената настинка е вирална инфекција на бебешкото носе и грло. Назалното запушување и растечениот нос се главните знаци на настинка. Бебињата се особено склони кон...

Орално здравје кај бебиња и деца

0
Кариесот е една од најчестите хронични болести кај децата. Нетретираниот кариес може да предизвика болки и инфекции кои пак може да предизвикаат проблеми со...

Дијабетес и доење

0
Доењето има многу докажани здравствени придобивки за мајките и бебињата, вклучително и превенцијата во спречување на појава на дијабетес. Ако се запрашувате дали можете...

Совети за заштита од сонце, во најтоплите денови

0
Употребата на производи за заштита од сонце додека вие и вашето цело семејство се сончате, пливате, или пак уживате во топлите денови играјќи или...

Колострум – “течно злато” и неговата улога

Драга мамо, колострумот е нешто речиси магично и честопати се нарекува „течно злато“ - затоа што искрено вреди злато! Па, зошто е ова толку...

Да се заштитиме од инсектите и непосакуваните последици што следат по...

0
Да се заштитиме од инсектите и непосакуваните последици што следат по нивно каснување! Брендот incognito® е создаден откако двајцата ко-сопственици имале лично искуство со негативните...

Зошто треба да ја имате “Haakaa” пумпата?

Секоја мајка која дои знае колку е вредно мајчиното млеко - има причина зошто се нарекува течно злато! Вашето тело е неверојатно и прави...

Како да ги заштитиме децата од сонце?

0
На децата им е потребно сонце. Тоа генерира витамин Д, промовира здрав циклус на спиење и ги прави среќни. Но, преголема изложеност на сонце...

Бидете дел од Kid Expo заедно со Bellina!

0
Оваа година на 8ми и 9ти Април од 10 до 19ч Bellina ќе земе учество на Kid Expo – првиот организиран саем за деца...
15,256ФановиМи се допаѓа
1,327СледбенициСледете не
566СледбенициСледете не
453СледбенициСледете не
1,258ПретплатнициПретплата
error: Content is protected !!