Да се заштитиме од инсектите и непосакуваните последици што следат по...

0
Да се заштитиме од инсектите и непосакуваните последици што следат по нивно каснување! Брендот incognito® е создаден откако двајцата ко-сопственици имале лично искуство со негативните...

Како да ги заштитиме децата од сонце?

0
На децата им е потребно сонце. Тоа генерира витамин Д, промовира здрав циклус на спиење и ги прави среќни. Но, преголема изложеност на сонце...

Бидете дел од Kid Expo заедно со Bellina!

0
Оваа година на 8ми и 9ти Април од 10 до 19ч Bellina ќе земе учество на Kid Expo – првиот организиран саем за деца...

IMMUNOMAX KIDS – За максимална заштита и превенција од сезонски настинки...

0
Кога сакаме максимална заштите во сезоните на настинки, а и како превенција за подобар имунолошки систем кој ќе биде спремен да се соочи со...

Придобивки од хидротерапија и масажа во развој на новороденче и дете

Терминот BABY SPA не е нов термин за мајките. Во последните години се појавија спа услуги за деца особено во урбаното општество. Само погледнете...

Чисти алишта без хемикалии и алергени со новиот комплетно разградлив прашок...

0
Многумина сметаат дека хемиските средства за перење на алиштата им го поедноставуваат животот и успешно ги отстрануваат сите флеки, меѓутоа мора да сфатиме дека...

Најчести деформитети кај деца во предшколска и школска возраст

0
Резултатите од систематските прегледи во основните и средните училишта, последните неколку години укажуваат на загрижувачки зголемен број на деформитети кај децата во раст и...
15,256ФановиМи се допаѓа
1,327СледбенициСледете не
566СледбенициСледете не
453СледбенициСледете не
1,258ПретплатнициПретплата
error: Content is protected !!